Wyniki zawodów

 

rezultaty 13.10.2018 Szczecinek.pdf 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI KONKURENCJI

STRZELANIE KRÓLEWSKIE

08.04.2017

Król Kurkowy 2017 - Ciereniewicz Jarosław

I Rycerz - Robak Robert

II Rycerz - Fociński Ryszard

WYNIKI KONKURENCJI

TARCZA LOSOWA

08.04.2017

1. Ciereniewicz Jarosław

2. Grondys Grzegorz

3. Mikosza Sławomir

WYNIKI KONKURENCJI

KSP 3X5

18.03.2017

1. Focinski Ryszard

2. Lankauf Piotr

3. Klisz Tadeusz

WYNIKI KONKURENCJI

KSP - 15 POSTAWA STOJĄCA

11.03.2017

1. Czerniawski Ireneusz

2. Ciereniewicz Jarosław

3. Adamczyk Mariusz

WYNIKI KONKURENCJI

ŚWIĄTECZNE STRZELANIE DO TARCZY DZIKA

17.12.2016

1. Jarociński Paweł

2. Kochanowski Robert

3. Lankauf Piotr

WYNIKI KONKURENCJI

NOCNE STRZELANIE SENIORÓW

26.11.2016

1. Miśko Dariusz

2. Kochanowski Robert

3. Lankauf Zbigniew

WYNIKI KONKURENCJI

POJEDYNEK STRZELECKI

05.11.2016

1. Łuczejko Sławomir

2. Wenelska Krystyna

3. Lipiński Piotr

 WYNIKI KONKURENCJI

PCZ - 10

15.10.2016

1. Klisz Tadeusz

2. Szyszko Czesław

3. Lipiński Piotr

WYNIKI KONKURENCJI

X ZAWODÓW STRZELECKICH BRACTW KURKOWYCH

10.09.2016

Konkurencja Tarcza Królewska

1. Robak Robert - SzBK

2. Piontek Waldemar - KBS Tczew

3. Lemiech Zbigniew - KBS Wejherowo

Konkurencja Tarcza Bracka

1. Piontek Waldemar - KBS Tczew

2. Sambor-Sochaczewska Aldona - KBS Kościerzyna

3. Lemiech Zbigniew - KBS Wejherowo

Konkurencja Mistrza Okręgu Zachodniopomorskiego

1. Rybczyńska Monika - KBS Wolin

2. Lankauf Zbigniew - SzBK Szczecinek

3. Wiese Joanna - KBS Wolin

Konkurencja Złoty Strzał

1. Adamczyk Mariusz - SBK Czarne

2. Sambor-Sochaczewska Aldona - KBS Kościerzyna

3. Hołdakowski Tadeusz - SzBK Szczecinek

Konkurencja pistolet bocznego zapłonu

1. Sambor-Sochaczewska Aldona - KBS Kościerzyna

2. Adamczyk Mariusz - SBK Czarne

3. Komperda Zdzisław - SzBK Szczecinek

Konkurencja Strzelanie Kobiet

1. Sambor-Sochaczewska Aldona - KBS Kościerzyna

2. Wiese Joanna - KBS Wolin

3. Rybczyńska Monika - KBS Wolin

WYNIKI KONKURENCJI

TARCZA LOSOWA

02.07.2016

1. Lipiński Piotr

2. Komperda Paweł

3. Nowak Andrzej

WYNIKI KONKURENCJI

KSP 3X10

21.05.2016

1. Fociński Ryszard

2. Jarociński Paweł

3. Lipiński Piotr

 

WYNIKI KONKURENCJI

STRZELANIE KRÓLEWSKIE

24.04.2016

1. Krół Kurkowy - Ryszard Fociński

2. I Rycerz - Tadeusz Hołdakowski

3. II Rycerz - Władysław Sekulski

WYNIKI KONKURENCJI

KSP -10S (PRZYRZĄDY OTWARTE)

12.04.2016

1. Lipiński Piotr

2. Mikosza Sławomir

3. Fociński Ryszard

 

WYNIKI KONKURENCJI

STRZELANIE DO TARCZY Z KUREM

03.03.2016

1. Lankauf Zbigniew

2. Ciereniewicz Jarosław

3. Kochanowski Robert

WYNIKI KONKURENCJI

PCZ - 10

13.02.2016

1. Miśko Dariusz

2. Fociński Ryszard

3. Mikosza Sławomir

WYNIKI KONKURENCJI

ZŁOTY STRZAŁ

30.01.2016

1. Kochanowski Łukasz

2. Łankauf Zbigniew

3. Łuczejko Sławomir

WYNIKI KONKURENCJI

PISTOLET BOCZNEGO ZAPŁONU

12.09.2015

1. Lipiński Piotr

2. Mikosza Sławomir

3. Grondys Grzegorz

 

WYNIKI

IX ZAWODÓW BRACTW KURKOWYCH

05.09.2015

 

 

1.     Konkurencja - Tarcza Królewska Brata Sławomira Mikoszy

I - Józef Baska –– Kurkowe Bractwo Strzeleckie - Starogard Gdański

II – Jerzy Małka - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Brusy

III – Aldona Sambor – Sochaczewska - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Kościerzyna.         

2.     Konkurencja - Tarcza Bracka

I – Zbigniew Lemiech - Szczecineckie Bractwo Kurkowe - Wejherowo

II – Jerzy Małka - Szczecineckie Bractwo Kurkowe - Brusy

III – Aldona Sambor – Sochaczewska - Szczecineckie Bractwo Kurkowe - Kościerzyna

3.     Konkurencja - Złoty Strzał

I –  Mariusz Adamczyk – Strzeleckie Bractwo Kurkowe – Czarne

II – Aldona Sambor – Sochaczewska - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Kościerzyna

III – Tadeusz Hołdakowski – Szczecineckie Bractwo Kurkowe.

4.     Konkurencja - Pistolet Sportowy

I – Jerzy Małka - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Brusy

II – Lemiech Zbigniew - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Wejherowo

III – Gwizdała Andrzej – Strzeleckie Bractwo Kurkowe - Czarne

 

5.     Konkurencja – Strzelanie Kobiet

I – Aldona Sambor Sochaczewska - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Kościerzyna

II - Marzena Sobocińska – Nakielskie Bractwo Kurkowe

III – Barbara Jarocińska – Szczecineckie Bractwo Kurkowe

6.  Konkurencja – Pojedynek Strzelecki Bractw Kurkowych

I - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – WejherowoKościerzyna

II - Kurkowe Bractwo Strzeleckie – Więcbork

III – Strzeleckie Bractwo Kurkowe – Czarne

 

7.     Konkurencja – Strzelanie Młodzieżowe.

Dziewczęta:

I – Michalina Dybowska – Szczecineckie Bractwo Kurkowe

II – Maria Budzyńska- Szczecineckie Bractwo Kurkowe

III – Aleksandra Mitka- Szczecineckie Bractwo Kurkowe

Chłopcy:

I – Komperda Paweł -Szczecineckie Bractwo Kurkowe

II – Łukasz Kowalewski -Szczecineckie Bractwo Kurkowe

III – Kacper Dywizjusz- Szczecineckie Bractwo Kurkowe

 

    Ogółem w zawodach startowało 10 bractw: KBS Kościerzyna, KBS Wejherowo, KBS Więcbork, Nakielskie Bractwo Kurkowe, SBK Czarne, KBS Tczew, KBS Starogard Gdański, KBS Łobżenica, KBS Brusy i Szczecineckie Bractwo Kurkowe.

 

WYNIKI ZAWODÓW SENIORÓW

W KONKURENCJI KSP - 20L

13.06.2015

 

1. Lankauf Piotr

2. Szyszko Czesław

3. Lipiński Piotr

 

WYNIKI ZAWODÓW SENIORÓW

W KONKURENCJI 3 X 10

30.05.2015

 

1. Lipiński Piotr

2. Mikosza Sławomir

3. Szyszko Czesław

 

WYNIKI ZAWODÓW SENIORÓW

W KONKURENCJI KSP - 15 L

16.05.2015

1. Lipiński Piotr

2. Dębski Wiktor

3. Ciereniewicz Jarosław

 

 

WYNIKI ZAWODÓW

STRZELANIE KRÓLEWSKIE

18.04.2015

1.  Mikosza Sławomir - Król Kurkowy 2015

2. Mroczko Roman - I Rycerz

3. Iwanek Marek - II Rycerz

 

WYNIKI ZAWODÓW SENIORÓW

W KONKURENCJI 

ZŁOTY STRZAŁ

14.02.2015

1. Lipiński Piotr

2. Ciereniewicz Jarosław

3. Jarociński Paweł


 

WYNIKI ZAWODÓW

STRZELANIE KRÓLEWSKIE

10.05.2014

1. Ciereniewicz Jarosław - Król Kurkowy 2014

2. Fociński Ryszard - I Rycerz

3. Grondys Grzegorz - II Rycerz

 

WYNIKI ZAWODÓW

STRZELANIE ZIELONOŚWIĄTKOWE

W KONKURENCJI KSP - 15S

10.05.2014

 

1.  Lipiński Piotr

2. Lankauf Zbigniew

3. Grondys Grzegorz

WYNIKI ZAWODÓW

W KONKURENCJI KSP - 10S

12.04.2014

 

1. Lipiński Piotr

2. Mikosza Sławomir

3. Fociński Ryszard

 

WYNIKI ZAWODÓW

W KONKURENCJI POJEDYNEK STRZELECKI 

22.02.2014

 

1. Fociński Ryszard

2. Lipiński Piotr

3. Lichowid Michał

 

 

WYNIKI ZAWODÓW

OBCHODY ŚW. SEBASTIANA

W KONKURENCJI ZŁOTY STRZAŁ

25.01.2014

1. €“  Grondys Grzegorz

2.€“  Lankauf Zbigniew

3.€“  Mroczko Roman

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

ŚWIĄTECZNE STRZELANIE DO TARCZY DZIKA

21.12.2013

I. GRUPA

1. Lankauf Piotr

2. Mikosza Sławomir

3. Klisz Tadeusz

II. GRUPA

1. Kalisz Zbigniew

2. Przelicki Ryszard

3. Łuczejko Sławomir


VII ZAWODY BRACTW KURKOWYCH 

 

        W sobotę 07.09.2013r na miejskiej strzelnicy w Szczecinku odbyły się VII Zawody Bractw Kurkowych. Do Szczecinka zjechały się Bractwa Kurkowe z miejscowości Kościerzyna, Wejherowo, Nakło, Czarne i Starogard Gdański.

 

       Cieszymy się że zaproszenie na otwarcie ważnych dla naszego Bractwa zawodów przyjął Pan Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas oraz Radny Sejmiku województwa zachodniopomorskiego pan Adam Wyszomirski.

 

 Odbyły się cztery konkurencje strzeleckie I o tarcze:

 Starszego Brata Sławomira Mikosza (I miejsce Jerzy Małka SBK Czarne, II miejsce Zbigniew Lemiech KBS Wejherowo, III miejsce  Jarosław Czyżewski  KBS Starogard Gdański

Króla Kurkowego Brata Wiktora Dębskiego ( I miejsce Jerzy Małka SBK Czarne, II miejsce Mariusz Tamborski NBK Nakło, III miejsce Aldona Sambor-Sochaczewska KBS Kościerzyna)

Bracka (I miejsce Jarosław Czyżewski  KBS Starogard Gdański, II miejsce Jerzy Małka SBK Czarne, III miejsce Mariusz Tamborski NBK Nakło)

Charytatywna (I miejsce Jerzy Małka SBK Czarne, II miejsce  Jarosław Czyżewski  KBS Starogard Gdański, III miejsce Grzegorz Grondys SzBK Szczecinek). Dochód ze startowego w strzelaniu do tarczy charytatywnej zostanie przekazany na Hospicjum w Szczecinku.

           Konkurencja ta polegała na oddaniu pięciu strzałów do tarcz z odległości ok.45 metrów. Do finału wchodziło pięć osób z najwyższym wynikiem. W finale siostry i bracia kurkowi strzelali do tarcz o które walczyli. Jedynie w strzelaniu o tarcze charytatywną udział mogły wziąć osoby cywilne biorąc pod uwagę cel na jaki zostanie w najbliższym czasie przekazane startowe czyli na Hospicjum w Szczecinku.

 

      II konkurencja to Pojedynek strzelecki Bractw Kurkowych. W pojedynku brały udział dwie umundurowane osoby z każdego Bractwa.W tej konkurencji udział wzięło siedem drużyn (I miejsce zajęła drużyna  SBK Czarne w składzie: Ireneusz Czerniawski, Ławecki Bronisław,  II miejsce SzBK Szczecinek w składzie: Michał Fociński, Zdzisław Komperda, III miejsce SBK Czarne w składzie: Mariusz Adamczyk, Jerzy Małka).

 

       III Konkurencja  o tytuł Króla Zawodów  Było to strzelanie do listwy na której umieszczony był kur. I miejsce a tym samym tytuł Króla VII zawodów Bractw Kurkowych zdobył Mariusz Adamczyk SBK Czarne, I rycerzem został Zbigniew Lankauf  SzBK Szczecinek a II rycerzem został Wiktor Dębski SzBK Szczecinek.

 

       IV konkurencja to Złoty Strzał. Każdy uczestnik w danej rundzie oddawał jeden strzał i strzelanie polegało na wyeliminowaniu najsłabszego ogniwa ( odpada najsłabszy wynik  w danej rundzie strzałów). Jeżeli w jednej rundzie było kilka takich samych najsłabszych wyników tej samej wartości, to odpadali wszyscy. Nie było między nimi dogrywki.

Do rundy finałowej wchodziło pięć osób z najlepszym strzałem. Wygrał najlepszy strzał.

W tej konkurencji I miejsce zdobył Jarosław Czyżewski  KBS Starogard Gdański, II miejsce zdobyła Aldona Sambor-Sochaczewska KBS Kościerzyna, III miejsce zdobył Mariusz Tamborski NBK Nakło.

 

         Odbyło się również strzelanie dla młodzieży. W kategorii chłopców najlepszym okiem wykazał się 1 Kamil Melonik, 2 Paweł Komperda, 3 Kamil Kęsicki. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się 1 Oliwia Bogdanowicz 2 Magdalena Kałużna 3 Alicja Maciejska.

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

KSP-10L

1. Lipiński Piotr

2. Klisz Tadeusz

3. Lankauf Piotr

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

KSP 3X5

1. Robert Robak

2. Grzegorz Zbijowski

3. Piotr Lipiński

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

KSP - 15 L

1. Lankauf Zbigniew

2. Fociński Ryszard

3. Lichowid Michał

 

WYNIKI ZAWODÓW O TYTUŁ KRÓLA KURKOWEGO

AD. 2013

20.04.2013

Król Kurkowy - Dębski Wiktor

I Rycerz - Ciereniewicz Jarosław

II Rycerz - Pająk Zbigniew

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

KSP - 10S

06.04.2013

                              GRUPA 1

1. Grondys Grzegorz

2. Dębski Wiktor

3. Fociński Ryszard

                                    GRUPA 2

1. Szyszko Czesław

2. Fociński Michał

3. Mikosza Sławomir

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

POJEDYNEK STRZELECKI

16.02.2013

 

1. Mikosza Sławomir

2. Lipiński Piotr

3. Fociński Ryszard

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

ZŁOTY STRZAŁ 12.01.2013

1. Kacperek Paweł

2. Mikosza Sławomir

3. Lipiński Piotr

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

ŚWIĄTECZNE STRZELANIE DO TARCZY DZIKA

15.12.2012

I Grupa

1 miejsce  - Fociński Michał

2 miejsce - Lichowid Michał

3 miejsce - Lipiński Piotr

 

II Grupa

1 miejsce - Mikosza Sławomir

2 miejsce - Nowakowski Jarosław

3 miejsce - Dorogusz Adam

 

III Grupa

1 miejsce - Jarociński Paweł

2 miejsce - Kacperek Paweł

3 miejsce - Iwanek Marek

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI 

PBZ 08.12.2012

 

I Grupa

1 miejsce - Lipiński Piotr

2 miejsce - Dorogusz Adam

3 miejsce - Lankauf Zbigniew

 

II Grupa

1 miejsce - Fociński Michał

2 miejsce - Fociński Ryszard

3 miejsce - Jarociński Paweł

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

POJEDYNEK STRZELECKI 10.11.2012

 

1 miejsce - Fociński Michał

2 miejsce - Mikosza sławomir

3 miejsce - Ciereniewicz Jarosław

 

 

WYNIKI ZAWODÓW W KONKURENCJI

PISTOLET  CENTRALNEGO ZAPŁONU

13.10.2012

 

 

GRUPA ZAWODOWA

 

  1. 1.      Piotr Lipiński    I – miejsce
  2. 2.      Klisz Tadeusz    II – miejsce
  3. 3.      Lichowid Michał   III - miejsce 

 

 

GRUPA  AMATORSKA

 

  1. 1.      Węgierek Lech   I - miejsce
  2. 2.      Dębski Wiktor  II - miejsce
  3. 3.      Fociński Ryszard  III - miejsce

 

WYNIKI VI ZAWODÓW STRZELECKICH

BRACTW KURKOWYCH

ROZEGRANYCH 8 WRZEŚNIA 2012r

NA MIEJSKIEJ STRZELNICY SPORTOWEJ W SZCZECINKU

 

I KOKURENCJA “ TARCZA BRACKA

 

I     Jerzy Małka €-“ Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem

II   Grzegorz Grondys - Szczecineckie Bractwo Kurkowe

III   Ryszard Fociński€- Szczecineckie Bractwo Kurkowe

 

II KONKURENCJA €“ POJEDYNEK STRZELECKI

 

I      Kurkowe Bractwo Strzeleckie „Ziemia Grudziądzka”

II     Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem

III    Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku

 

III KONKURENCJA €“ STRZELENIE DO KURA O TYTUŁ KRÓLA ZAWODÓW

 

Król Zawodów €“ Marek Lisiecki €-“ Kurkowe bractwo Strzeleckie w Więcborku

I Dama €“ Barbara Jarocińska €-“ Szczecineckie Bractwo Kurkowe

II Rycerz €“ Paweł Kacperek €-“ Szczecineckie Bractwo Kurkowe

 

IV KONKURENCJA €“ ZŁOTY STRZAŁ

 

I    Tadeusz Klisz - Szczecineckie Bractwo Kurkowe

II   Jerzy Małka - Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem

III  Czesław Szyszko€-“ Szczecineckie Bractwo Kurkowe

 

STRZELANIE MŁODZIEŻOWE

 

I     Kamil Melonik uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. KEN

II    Paweł Komperda  uczeń Gimnazjum przy PLO

III   Damian Gołębiowski “ uczeń I LO

 

          W zawodach uczestniczyło ok. 50 osób z bractw kurkowych z Czarnego, Łobżenicy, Murowanej Gośliny, Więcborka, Grudziądza, Nakła nNotecią, Szczecinka oraz z Klubu „Dziewiątka” z Koszalina.

 

Z poważaniem

Zbigniew Lankauf